​България победи Беларус в предквалификациите за световната купа по баскетбол

Националният отбор на България направи голяма крачка към класиране за следващия етап на квалификациите за световното първенство по баскетбол през 2019 година, след като в двубой от група "D" на предквалификациите надигра Беларус. Това бе втора победа за българския тим от два мача и вече само чудо може да остави "лъвовете" извън едно от първите две места в групата. Група "D": България - Беларус 78:68 (22:14, 13:15, 22:18, 21:21)Португалия - почиваВременно класиране:1. България 2 2 0 160:139 4 точки2. Беларус 1 0 1 68:78 1 3. Португалия 1 0 1 71:82 1

от БТА
20:00, 05.08.2017
Чете се за: 00:37 мин.
У нас
​българия победи беларус предквалификациите световната купа баскетбол

В Ботевград българският тим започна силно и поведе с 13:4, като в тези начални минути Павел Маринов бе над всички, отбелязвайки 9 точки. Постепенно Беларус поизравни играта, но трудно успяваше да стопи разликата, а българският тим действаше отлично на контраатака, като така неутрализира предимството на гостите в играта под коша. На почивката разликата бе 6 точки в полза на българския отбор, като играчите на Любомир Минчев бяха напред с 35:29.

Второто полувреме не започна мечтана за домакините и 4:30 минути преди края на третата четвърт Беларус намали на 42:46 след тройка на Ситник. Това подейства стимулиращо на българските играчи и те отговориха със серия от 11:2 за 59:44. В последната четвърт българският тим отново показа някои много хубави неща и въпреки отпускането в последните минути, стигна до успех с 10 точки.

Най-резултатен за България бе Павел Маринов с 22 точки, Александър Везенков завърши с 15 точки и 15 борби, а Александър Янев и Дий Бост завършиха с по 11. За Беларус Витали Лютич отбеляза 19 точки. Следващият мач на България е следващата събота, отново в Ботевград, срещу тима на Португалия. Успех ще класира "трикольорите" в следващия етап на квалификациите.