България победи Полша в Световната лига с 3:2 гейма

Българският национален отбор по волейбол записа втората си победа в тазгодишното издание на Световната лига. Надделяха над световните шампиони от Полша с 3:2 гейма (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14). БНТ 1 излъчи пряко двубоя, който се игра в зала "Конгресна" във Варна. Надпреварата от 1-ия кръг на турнира в Група Е1 продължава утре. От 16.40 часа е срещата между олимпийския шампион Бразилия и световния първенец Полша, а България среща Канада от 20.40 часа.

от БТА
21:39, 09.06.2017
Чете се за: 01:30 мин.
У нас
българия победи полша световната лига гейма

България започна срещата с Георги Братоев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.
Първата част започна равностойно и резултатът се движеше точка за точка, като бе изравняван 3 пъти. Последва много силна игра на националите ни, с добри начални удари те затрудняваха максимално световните шампиони и реализираха 5 поредни точки за 8:3 при първото техническо прекъсване. След прекъсването домакините продължиха с добрата си игра, гостите пък допускаха доста грешки и при второто техническо прекъсване авансът на България бе 6 точки - 16:10. Националите ни продължиха със страхотната си игра и независимо че изтърваха два геймбола спечелиха първата част категорично с 25:16.

Втората част започна равностойно с три изравнявания на резултата, след което заради грешки на домакините поляците реализираха четири поредни точки. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за Полша. Домакините се опитаха да намалят пасива си, показа добра игра на блокада и в атака, но при второто техническо прекъсване предимството отново бе за гостите - 16:13 за световните шампиони. До края на този гейм националите ни не успяха да противодействат успешно на поляците и гостите спечелиха втората част с 25:20.
Третата част отново с две равенства, след което Полша успя да поведе в резултата. При първото техническо прекъсване гостите водеха с 8:5. България изравни при 8:8, но след грешки в играта на националите ни поляците реализираха четири поредни точки и поведоха с 12:8. При второто техническо прекъсване преднината на поляците бе 3 точки - 16:13. При резултат 18:14 за гостите Михал Кубяк от Полша получи контузия и бе заменен. Полша използва максимално възможностите, които имаше до края на гейма, спечели третата част с 25:19.

;

Четвъртата част започна са няколко равенства в резултата, след което Полша поведе. Домакините изравниха при 7:7, но при първото техническо прекъсване аванс от 1 точка имаха гостите - 8:7 за поляците. Последваха три изравнявания на резултата, след което Полша поведе с 2 точки. България успя да изравни при 13:13 след страхотна атака на Виктор Йосифов. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за гостите. България успя да изравни резултата при 21:21. Последваха нови две равенства, но домакините успяха да спечелят четвъртата част с 25:23 и всичко щеше да се реши в тайбрека.
Петата част започна равностойно и резултатът се движеше точка за точка. След 4 равенства домакините успяха да поведат с 2 точки след две страхотни атаки при 6:4. При смяната на игралните полета резултатът бе 8:5 за националите ни. Гостите успяха да изравнят резултата при 10:10. Последваха 4 изравнявания, но България успя да затвори гейма с отлична блокада с 16:14 и спечели двубоя с 3:2.
В първата среща от групата за деня Бразилия победи Канада с 3:1.