Българският ансамбъл спечели златен медал на обръчи и бухалки в Минск

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на обръчи и бухалки на Световната челиндж купа в Минск. Родните грации се представиха отлично и заслужиха оценка 28.600, което им донесе титлата. На второ място остана отборът на Беларус, а бронзовите медали са за гимнастичките на Украйна.

от БГНЕС
17:02, 18.08.2019
Чете се за: 00:12 мин.
У нас
българският ансамбъл спечели златен медал обръчи бухалки минск

По-рано ансамбълът ни спечели и бронзов медал на пет топки. Възпитаничките на Весела Димитрова се представиха много силно и постигнаха резултат 29.450, но това не стигна за повече от бронз.

Италианките заслужиха титлата с оценка 29.800, докато резултатът на рускините бе идентичен с този на нашите грации - 29.450, но те получиха по-висока оценка за изпълнение (8.75 срещу 8.65 за нашите), което им донесе сребърните медали.

ДНК проба потвърди: Мартин Трифонов е изнасилил и убил детето в Сотиря