Хърватия отива на финал с Франция на Световното първенство в Русия (СНИМКИ)

Хърватия отива на финал с Франция на Световното първенство в Русия. Победителят беше определен с 2:1 след оспорван мач с отбора на Англия тази вечер.

хърватия отива финал франция световното първенство русия снимки
23:32, 11.07.2018
Чете се за: 00:22 мин.
По света

На стадион „Лужники“ в Москва голмайстор за хърватите стана Марио Манджукич, който отбеляза точно попадение във вратата на англичаните. Това се случи в 108-мата минута, след като редовните 90 минути на срещата завършиха с резултат 1:1 и бяха изиграни две продължения по 15 минути.

Оспорваната битка за финала започна още в петата минута след пряк свободен удар, който англичанинът Киърън Трипиър реализира и откри резултата за Англия. Във второто полувреме хърватският играч Иван Перишич вкара гол в 68-ата минута, с което върна интригата в двубоя.

Финалът на Световното първенство отново ще се играе в руската столица Москва в неделя, 15 юли.