​Григор Димитров даде бърз аванс от отбора на Европа на "Лейвър къп" в Чикаго

Григор Димитров изведе напред в резултата тима на Европа в демонстративния турнир по тенис в Чикаго "Лейвър къп". В първия мач от надпреварата, в която най-добрите тенисисти от Стария континент срещат най-добрите играчи от останалата част на света, Димитров се наложи с 6:1, 6:4 над американеца Франсес Тиафо.

от БТА
17:51, 22.09.2018
Чете се за: 00:24 мин.
У нас
​григор димитров даде бърз аванс отбора европа лейвър къп чикаго

Срещата в "Юнайтед Сентър" продължи само 66 минути, но предложи доста атрактивни моменти. Мачът започна отлично за Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 3:0 гейма. Малко по-късно българинът реализира и втори пробив и така спечели първата част за едва 26 минути.

Доста по-равностойна бе втората част на мача. В нея 20-годишният Тиафо показа доста по-добра игра, но в решителния момент, при 4:4 гейма, американецът допусна да загуби подаването си и след това Димитров нямаше никакви проблеми да затвори мача на свой сервис.

Във втората среща от мача британецът Кайл Едмънд ще играе за Европа срещу американеца Джак Сок, който ще защитава честта на останалия свят.

България отмъсти на Иран! "Лъвовете" с първа стъпка към Торино!