Григор Димитров ще играе срещу Рафаел Надал на полуфиналите в Пекин

Григор Димитров ще играе срещу водача в световната ранглиста Рафаел Надал на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 4 милиона долара.

от БТА
12:10, 06.10.2017
Чете се за: 00:27 мин.
По света
Григор Димитров ще играе срещу Рафаел Надал на полуфиналите  в Пекин

Поставеният под номер 3 Димитров, вицешампион в надпреварата през миналия сезон, надделя над петия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:6(5), 4:6, 6:2.

Победителят в турнира през 2005 година Надал пък елиминира Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 7:6(0).

Иснър пласира 22 аса, но загуби веднъж подаването си в деветия гейм на първия сет, а пропусна и трите си възможности за пробив в двубоя, което се оказа решаващо.

Надал е лидер и в класацията за сезона по победи с 59 в 68 мача, като се стреми към 75-а титла в кариерата си.

Испанецът има 8 успеха в 9 мача срещу Димитров, като единствената победа на българина е именно в Пекин на четвъртфиналите през миналия сезон с 6:2, 6:4.

През тази година двамата се срещаха веднъж, като Надал спечели драматично с 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4 на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия през януари.