Григор Димитров спечели най-голямата титла в кариерата си

Григор Димитров спечели най-голямата титла в кариерата си. Той триумфира на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Синсинати след успех на финала срещу австралиеца Ник Кириос. Повече за мача и какво ще е следващото предизвикателство пред Григор - вижте разговора ни със Стефан Георгиев.

от БНТ
08:24, 21.08.2017
Чете се за: 00:25 мин.
У нас

Първата ни ракета изигра поредния си много силен мач в надпреварата и спечели с 6:3, 7:5. И в този двубой Димитров показа блестяща техника, разнообразие на ударите и фантастично придвижване по корта.

Григор, който беше поставен под номер 7 в надпреварата, изигра фантастичен турнир. Той не загуби нито един сет, допусна само един пробив цялата седмица и завърши състезанието в серия от 34 поредни гейма, спечелени при негов сервис. По пътя към титлата той взе първа победа над Хуан Мартин Дел Потро, а на полуфиналите се справи с представителя на домакините Джон Иснър.

За него това е седма титла в кариерата и трета за тази година От днес той се изкачва до номер 9 в световната ранглиста и ще започне US Open в блестяща форма.