Григор Димитров успя да затрудни Надал само в първия сет и отпадна

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,87 милиона евро.

от Източник: БТА
16:30, 21.04.2018
Чете се за: 00:25 мин.
По света
григор димитров успя затрудни надал първия сет отпадна

Поставеният под номер 4 Димитров загуби от десеткратния шампион и водач в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) с 4:6, 1:6 за 92 минути.

26-годишният хасковлия затрудни максимално съперника в първия сет, но въпреки това загуби за 11-и път в 12 мача.

Димитров навакса изоставане е от 0:3 гейма и изравни за 3:3, но при 4:5 допусна нов пробив и след малко повече от час игра битка на корта той предаде първия сет.

Във втората част Надал доминираше. Българинът успя да спечели само четири точки на собствен сервис и то при 0:5, когато спечели за единствен път подаването си.

Димитров записа най-доброто си представяне в Монте Карло и си осигури 230830 евро и 360 точки за световната ранглиста, в която ще остане на петото място и през следващата седмица.