"Лудогорец" се класира за груповата фаза на Лига Европа

Българският футболен шампион "Лудогорец" се класира за груповата фаза на Лига Европа. Разградчани завършиха 0:0 в реванша като гости на литовския "Судува", но благодарение на победата с 2:0 в първата среща продължават напред.

лудогорец класира груповата фаза лига европа
от БНТ
22:54, 24.08.2017
Чете се за: 00:21 мин.
У нас

Въпреки че имаха да заличават пасив от два гола, литовците така и не успяха да поставят под сериозно напрежение "Лудогорец".

Българският тим имаше по-добрите положения през първата част. Анисе стреля в гредата, близо до гола бяха още Натанаел, Лукас Саша и Върджил Мисиджан. След почивката вратарят на разградчани - Хорхе Броун, трябваше да се намесва след коварен рикошет.

Така "Лудогорец" се класира за групите на Лига Европа за втори път след есента на 2013. Българският шампион ще научи съперниците си на жребия в Нион утре от 14 часа, като ще бъде поставен във втора урна.

​Френският президент Еманюел Макрон пристигна във Варна (ВИДЕО)