Григор Димитров спечели титлата в София!

Григор Димитров спечели титлата на "Гаранти Коза София Оупън" с финален резултат 7:5 6:4. Без вас нямаше как да спечеля този турнир, от началото ме подкрепяте, благодаря ви, каза нашето момче, след като стана шампион у дома. Григор Димитров игра срещу белгиеца Давид Гофен във финала на тенис турнира "Гаранти Коза София Оупън" в столицата. Димитров и Гафен са играли два пъти на ниво АТР, като и двата успеха са за българина – за последно на четвъртфиналите в Мелбърн.Големият финал бе излъчен по БНТ1 и БНТ HD, както и на сайта ни - news.bnt.bg.

18:54, 12.02.2017
11140
Чете се за: 01:00 мин.
У нас

По-важните моменти от играта на Григор Димитров срещу Давид Гофен

Григор Димитров поведе 3:0 гейма. При 30:0 за Гофен в неговото първо подаване, Димитров изравни. Непредизвикана грешка от бекхенд на белгиеца доведе до първи шанс за пробив, а той бе осъществен след двойна грешка.

3-2 – Пробив! Гофен изгуби първата точка след бекхенд в мрежата. А после излезе на мрежата, за да притесни Григор, който сбърка. Първата ни ракета сбърка за втори път в частта форхенд по диагонала и изостана 15-30, после обаче вкара отличен сервис, извади съперника от баланс и завърши, атакувайки ретура на белгиеца. Гофен стигна до първи брейкбол в мача. Димитров неутрализира опасността, без да влиза в разиграване, но после сбърка бекхнед и донесе нов шанс на съперника да вземе подаването му. На брейкбола Григор направи двойна грешка.

Със скъсен удар от бекхенд на мрежата на българина се стигна до равенство, но след него Гофен се справи за 3:3.

Григор спря серията на съперника с гейм на 15 и поведе за 4:3.

Гофен изравни за 4:4.

Резултатът бе 5:4 в полза на Григор. Много бързо обаче №11 в света взе гейм на 0 за 5:5.

Григор Димитров спечели първия сет със 7:5.

Пробив в началото на втория сет - 2:0 за Григор Димитров.

3:0 - българинът затвърди пробива.

Втори пробив за Григор.

Българинът е на крачка от титлата в София и вече води сет и 4:0. С нови топки сервира за 5:0.

5:0 за Димитров. Toй успя да неутрализира 2 точки за пробив на Гофен и вече е само на гейм от шестата титла в кариерата си.

Григор сервираше за мача. Но Гофен върна един от пробивите. Резултат 5:2.

Гофен удържа подаването си - 5:3. Григор сервира отново за титлата.

Втори пробив за Гофен. Българинът пропиля преднина от 5:0.

Резултат: 5:4.

ТИТЛА ЗА ГРИГОР: финален резултат 7:5 6:4.