Пиронкова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Австралия

Цветана Пиронкова загуби от поставената под номер 3 Агниешка Радванска (Полша) с 1:6, 6:4, 1:6 за 104 минути на корта. Полуфиналистката от миналия сезон Радванска взе шест поредни гейма, за да спечели първия сет.

пиронкова отпадна първия кръг откритото първенство австралия
15:29, 17.01.2017
Чете се за: 00:16 мин.
У нас

Във втората част 29-годишната пловдивчанка заигра по-добре и да два пъти повеждаше с пробив, но съперничката ѝ изравняваше.

Пиронкова реализира нов пробив за 4:3 и след това успя да запази аванса си, за да изравни резултата. В решаващия трети сет Радванска отново заигра много стабилно и дръпна с 4:0, след което не даде почти никакви шансове на съперничката си. Пиронкова допусна 32 непредизвикани грешки срещу 21 на полякинята, което беше една от ключовите разлики в мача в полза на Радванска.