"Порт Бургас" отново с победа на "Трети март"

Екипът на яхт клуб “Порт Бургас” за 20-и пореден път спечели първото място на регатата “Трети март”. Воден от шкипера Михаил Копанов, тази година той спечели наградите във всичките три класирания на състезанието.

от Вилиана Иванова
19:45, 07.03.2016
Чете се за: 00:21 мин.
У нас

Както се полага на мартенско състезание, регатата тази година започна при силен дъжд и лошо време и завърши при почти 20 градуса, слънце и южен вятър. Надпреварата беше оспорвана, но “Порт Бургас” си заслужиха първите места в трите класирания.

"До последната гонка не беше ясно кой ще е победител. Имахме щастието и уменията да се справим", каза Дамян Петков.

27 екипажа от цяла България се включиха тази година в старта най-старото състезание на платноходки в страната. Така до ветераните могат да се наредят и кадетите на 8, 10 и 12 години.

По традиция Регата "Трети март" поставя началото на новия ветроходен сезон.