УЕФА откри дисциплинарно производство срещу футболния съюз на Хърватия във връзка с инцидентите, които феновете на тима предизвикаха в двубоя срещу Чехия от група "D" на Евро 2016 тази вечер.

уефа започва дисциплинарно дело футболния съюз хърватия
21:47, 17.06.2016
Чете се за: 00:22 мин.
У нас

Срещата между двата тима в Сент Етиен беше прекратена за 8 минути, след като хърватските привърженици хвърлиха бомбички и факли на терена в 85-а минута, когато Хърватия водеше с 2:1. В добввените 10 минути на мача чехите стигнаха до равенството с гол от дузпа на Томаш Нецид.

"В събота ще бъде открито дисциплинарно производство срещу футболния съюз на Хърватия, след като получим доклада от съдиите и делегата на мача", съобщиха от УЕФА.

УЕФА вече откри дисциплинарна процедура срещу хърватската централа заради поведението на феновете след първия мач на тима на Евро 2016 срещу Турция, който те спечелиха с 1:0. Очаква се решението по него да бъде обявено на 21 юни.