COVID-19 COVID-19 Следи тук
назад

България започна с очакван успех на Евроволей 2019

Отборът на България стартира с победа на Европейското първенство по волейбол, след като в среща от група А надигра Гърция в откриващия мач на шампионата с 3-0 гейма – в отделните части 25-22, 25-16, 25-20.

от БНТ
17:14, 12.09.2019
Чете се за: 00:28 мин.
По света

Южните ни съседи започнаха вдъхновено двубоя в Монпелие и след няколко добри прояви в защита поведоха в резултата. Нашите момчета постепенно намериха ритъма в играта си и се показаха напред в резултата в средата на гейма, като до края поддържаха разликата от 2-3 точки, за да затворят частта на 22 след около половин час игра.

Във втория и третия гейм възпитаниците на Силвано Пранди бяха далеч по-солидни и след хубава игра в атака и на блокада не оставиха шансове на гърците, печелейки частите на 16 и 20. Най-резултатен за нашите беше Цветан Соколов със 17 точки (11 от атака, 3 от блокада и 3 от сервис), а по 10 добавиха Светослав Гоцев и Тодор Скримов.

Така България потегли с успех в група А на Европейското първенство, където са още отборите на Франция, Италия, Португалия и Румъния. Именно северните ни съседи са следващите ни съперници, утре от 18:15 часа българско време.

България продължава работата по подготовката на апликационната форма за АМ „Струма“ през Кресненското дефиле
 Деница Сачева: Механизмът за обхват ще набляга на задържането на деца в училище