Григор Димитров победи на старта на квалификациите в Женева

Григор Димитров премина успешно първия кръг от квалификациите на турнира на клей в Женева. 48-ият в света българин победи 276-ия в ранглистата представител на домакините от Швейцария Марк-Андреа Хюслер с 6-4, 6-3.

от БГНЕС
14:35, 18.05.2019
Чете се за: 00:23 мин.
У нас
григор димитров победи старта квалификациите женева

В началото на първия сет играта бе равностойна, но при 5-4 за Димитров той направи първи пробив в срещата и затвори сета в своя полза. Във втория българинът нанесе своя удар в шестия гейм, поведе с 4-2 с пробив и без усилия го затвърди, повеждайки с 5-2. В деветия гейм на свой сервис Димитров дръпна с 40-0 и успя да реализира третия си мачбол в срещата, която продължи един час и две минути.

Григор Димитров, който играе в Женева с покана от организаторите, във втория кръг от квалификациите ще спори с Томас Фабиано. Италианецът стартира с победа над сърбина Марко Миладинович с 6-2, 6-4. Поставен под номер едно в основната схема на турнира е Александър Зверев.