​Златен медал за българския ансамбъл на финала на пет обръча

Българският ансамбъл спечели златния медал на финала на пет обръча на 36-то Световното първенство по художествена гимнастика в София.

от БТА
15:53, 16.09.2018
6287
Чете се за: 00:25 мин.
У нас

Пред погледа на президента на България Румен Радев българските гимнастички Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова изиграха страхотно композицията си и получиха оценка от 23.300 точки.

;

Всички конкурентки на българките - Русия, Италия и Украйна, допуснаха груби грешки. На второ място се класира Япония с 22.800, а на трето е Италия с 22.550 точки. Русия остана на четвърто място с 20.325 точки.

Това е трети медал за България от шампионата в София след бронза на ансамбъла в многобоя и среброто в отборната надпревара при жените. В днешния последен ден от световното първенство зала "Арена Армеец" е пълна до краен предел. Вторият финал на три топки и две въжета започва след броени минути.