Академик Пловдив не остави шансове на Шампион 2006 в женската баскетболна лига

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
23:08, 24.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив с 93:64 (19:13, 28:16, 24:16, 22:19) като домакин в София в среща от шестия кръг в първенство на България по баскетбол за жени. Победата е втора за Шампион 2006 от шест изиграни мача, докато Академик Пловдив допусна пето поражение от началото на сезона.

Домакините имаха превъзходство през целия мач. До почивката те натрупаха аванс от 47:29, а преди последните 10 минути водеха със 71:49. Най-голямата преднина на баскетболистките на Шампион 2006 достигна 29 точки, а пловдивчанки не поведоха в нито един момент от двубоя.

Мина Василева бе най-резултатна за успеха на домакините със 17 точки и 2 борби, а Елена Драгоева добави 14 точки, 3 борби и 8 асистенции.

За гостите от Академик Пловдив Анастасия Калева отбеляза 18 точки, а Каролина Кирилова завърши с 15 точки и 3 борби.

В следващия кръг на 29 ноември тимът на Шампион 2006 ще гостува на Шоутайм във Варна, а отборът на Академик Пловдив приема шампиона Берое Стара Загора.

Австралия се класира за финала на Купа "Дейвис"