Алавес и Виляреал записаха изразителни победи на старта на Купата на Испания

алавес виляреал записаха изразителни победи старта купата испания
09:46, 03.11.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Алавес спечели с 10:0 срещу седмодивизионния Депортиво Мурсия в мач от първия кръг на турнира за Купата на Испания по футбол, след като Йон Карикабуру отбеляза хеттрик и други трима футболисти се разписаха по два пъти - Абде Ребач, Шебер Алкаин и синът на румънската легенда Георге Хаджи - Янис.

Алавес, който е 17-и в Ла Лига с две победи от 11 мача, нямаше успех от 2-и септември преди срещата с аматьорския тим от Мурсия.

Ребач даде начало на головата фиеста в седмата минута, след което асистира на Рубен Дуарте в 13-ата и сам се разписа за 3:0 в края на първото полувреме. Алкаин вкара поредни голове на старта на втората част, а в 63-та минута точен бе и бившият играч на Фиорентина и Рейнджърс Глазгоу - Хаджи. Последва хеттрикът на Карикабуру и вторият гол на румънеца, оформили крайното 10:0.

Хеттрик падна и на мача Виляреал - Чиклана. "Жълтата подводница" спечели с 5:0, а Ману Тригерос записа хеттрик срещу шестодивизионния тим. Хорхе Паскуал и Алекс Баена също бяха точни за Виляреал, който е 12-и в Ла Лига.

Гранада също продължи напред след победа с 3:0 над петодивизионния Ароса, но елитният тим може да бъде изхвърлен от турнира заради неправомерното използване на играч. Това е 24-годишният вратар Адри Лопес. Според правилата за Купата на Испания, отборите нямат право да използват футболисти от резервите си отбори, чиято възраст е над 23 години.

Валенсия победи Логронес с 2:0, а два мача между отбори от ниските нива на футболната пирамида в Испания бяха отложени заради лошо време.

Още Спорт

Спортни новини 17.05.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Чете се за: 01:15 мин.
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Чете се за: 02:00 мин.
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Чете се за: 01:20 мин.
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Чете се за: 01:30 мин.
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.