Алекс Николов спечели дербито с Матей Казийски в италианската Суперлига

Така Лубе взе реванш за загубата в четвърти кръг, когато Алианц спечели двубоя с 3:0 гейма.

александър николов неговият кучине лубе чивитанова отпаднаха турнира купата италия
07:20, 22.01.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха десета победа в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим надделя над Алианц (Милано) с 3:2 (25:19, 27:25, 22:25, 15:25, 15:12) в мач от 15-ия кръг, изигран в "Еуросуоле Форум".

Алекс Николов бе титуляр в три от петте гейма и записа 4 точки на сметката си (1 ас). Най-резултатен за Лубе бе Адис Лагумджия с 21 точки (1 ас), 17 точки добави Бартелеми Шинениезе (2 аса, 2 блокади). С 13 точки приключи Матия Ботоло (3 блокади).

Матей Казийски бе втори по резултатност за тима от Милано, като се разписа с 14 точки (4 аса, 1 блокада). 19 точки реализира Юки Ишикава (2 аса, 1 блокада), с 13 точки завърши Фере Режер, а с 11 приключи Агустин Лосер (1 ас, 4 блокади).

Лубе е четвърти в класирането в италианската Суперлига с 27 точки (10 победи, 5 загуби), Милано е пети с 26 точки (8 победи, 7 загуби).

В следващия кръг Лубе излиза срещу Фармиталия Катания и Якопо Масари, на 24 януари (сряда). Милано среща Итас Трентино (Тренто).

Тимът на Верона на треньора Радостин Стойчев победи Катания с 3:1 (25:22, 25:15, 19:25, 25:21) в същия кръг. За отбора от Верона след контузия игра отново българинът Алекс Грозданов, който се отчете със 7 точки - 4 от атака, две блокади и един ас. Верона е на седмо място в подреждането с 23 точки.

Нетаняху: Условията на Хамас за освобождаване на заложници са неприемливи