Александър Везенков след успеха на Сакраменто над Финикс: Щастлив, че спечелихме този мач

александър везенков нямам търпение дойдат мачовете
15:22, 09.12.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Александър Везенков записа нов личен рекорд в НБА при победата на неговия Сакраменто като гост на Финикс. Успехът обаче не дойде никак лесно, като „кралете“ изоставаха почти през цялото първо полувреме, но спечелиха след много силна трета част.

Българинът отбеляза рекордните в кариерата си 14 точки за успеха на "кралете" със 114:106. Националът добави три борби в нападение, две асистенции и три откраднати топки.

"Знаехме, че 50 точки не са достатъчни. Ние не играхме достатъчно добре и в двете фази на играта. Знаехме, че и двата отбора може би са афектирани от елиминацията в НБА турнира, но това не е извинение“, заяви Везенков след срещата в ефира на NBC Sports.

Преди няколко дни отборът на Майк Браун отпадна на четвъртфиналите в In-Season турнира след поражение от Ню Орлиънс Пеликанс.

„Първо трябваше да намерим мястото си в защита първо, после в нападение и съм наистина щастлив, че го направихме и спечелихме този мач“, каза още българинът по повод мача с Финикс тази нощ.

Следващият двубой на Сакраменто е у дома срещу Бруклин Нетс на 12 декември от 05:00 часа българско време.

Йоханес Тингнес Бьо записа първа победа за сезона, Илиев и Синапов са съответно 50-и и 55-и в преследването в Хохфилцен