Алианц Милано отпадна на полуфиналите в италианската волейболна Суперлига

Мач №4 се проведе в четвъртък вечер в Милано, а пред погледите на 5 400 зрители в Allianz Cloud Arena домакините отстъпиха с 1-3 гейма, в отделните части 25-18, 24-26, 20-25, 18-25.

Станко Димов
от Станко Димов
08:18, 12.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
матей казийски точки алианц милано отстъпи гост перуджа третия двубой полуфиналната серия италия

Отборът на Алианц Милано отстъпи с 1-3 победи пред Перуджа в полуфиналната серия на италианската волейболна Суперлига. Мач №4 се проведе в четвъртък вечер в Милано, а пред погледите на 5 400 зрители в Allianz Cloud Arena домакините отстъпиха с 1-3 гейма, в отделните части 25-18, 24-26, 20-25, 18-25.

Казийски и неговите съотборници успяха да вземат първата част с 25:18, но впоследствие допуснаха обрат и загубиха следващите три гейма, с което и надеждите да доведат серията до решаващ пети мач.

Най-резултатни за Алианц Милано бяха Фере Регерс с 18 точки и Юки Ишикава с 15. Бившият български национал Матей Казийски добави 13, но и те не бяха достатъчни за успех на домакините.

За Перуджа трима състезатели се отличиха с по 18 пункта – Олех Плотнитский, Камил Семенюк и Уасим Бен Тара.

В другия полуфинал отборите на шампиона Тренто и Монца ще играят пети мач за определянето на претендента.