Ангел Няголов спечели Световната купа по конен спорт край Пловдив

ангел няголов спечели световната купа конен спорт пловдив
17:08, 18.06.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Ангел Няголов с кон Чакбол спечели Световната купа по конен спорт край Пловдив. Десетките зрители на конната база "Фригопан" станаха свидетели на изключително интересно състезание, а именно най-чаканото изпитание - Гран При, което БНТ 3 излъчи на живо. 11 тандема участваха в надпреварата с височина на препятствията до 160 см.

Трима състезатели преминаха без грешка паркура и титлата се реши след бараж между Ангел Няголов с Чакбол, Антон Дацински с Бамби и Даниел Букур от Румъния с Куасар. В него румънецът допусна събаряне, докато Няголов и Дацински бяха безгрешни. Заради по-добро време от 37.35 секунди Няголов триумфира с купата.

Втори остана Дацински, а трети е Букур. Четвърто и пето място зае Андреа Херк от Румъния съответно с коне Епсилон де Рулард и Калварие Ван Де Зелм. Шестата позиция в крайното класиране на Гран При е за Руслан Петков с Чаколино, а седми е Ивайло Бонев с Каунт Ебони.

България взе и две отличия при юношите. Отново след бараж бе илъчен победителят. Виктория Атанасова с Токсик Бой стана шампионка, а второто място остана за Елиза Чолакова с Джесика. На третата позиция завърши Мария Гимфус (Румъния) с Лорд Лео.

Турнирът бе с награден фонд от 51 200 евро.

Американският държавен секретар е на двудневна визита в Пекин
Националният отбор с възстановителна тренировка в Разгард, няма контузени след мача в Литва