Арда Кърджали не срещна затруднения за домакински успех над Локомотив София

Чете се за: 01:35 мин.
Футбол
Арда Кърджали
Снимка: Startphoto.bg

Арда Кърджали победи Локомотив София с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Преслав Боруков, Станислав Иванов и Илия Юруков донесоха победата на кърджалии.

Пламен Крачунов имаше добра възможност да се разпише, но уцели страничната греда на гостите.

Преслав Боруков откри резултата в 37-ата минута. Нападателят открадна слабо върната топка в противниковата отбрана и направи резултата 1:0.

В последната минута на първото полувреме Станислав Иванов удвои преднината на домакините на стадион "Арена Арда" в Кърджали. Полузащитникът бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле.

След почивката Илия Юруков също записа името си сред реализаторите. Полузащитникът отправи плътен удар извън наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

В 86-ата минута гол на Тунгара бе отменен поради засада.

Арда заема 8-ата позиция в класирането с актив от 45 пункта. Локомотив София остава на 9-ото място в подреждането с 38 точки.

Нагласите на партиите ден преди президентът да връчи мандата на Мария Габриел (Обзор)