Арда победи като домакин Спартак Варна, Станислав Иванов с дебютен гол за кърджалийци

от Калоян Николов
19:33, 06.03.2023
Чете се за: 02:05 мин.
арда победи домакин спартак варна станислав иванов дебютен гол кърджалийци
Снимка: Startphoto.bg

Отборът на Арда Кърджали постигна победа с 2:0 при домакинството си на Спартак Варна в последния двубой от 22-ия кръг на Първа лига.

„Светлосините“ откриха резултата на стадион „Арена Арда“ в 53-ата минута, когато Александър Белоусов се опита да изчисти топката отляво на наказателното поле на „соколите“, но я прати в тялото на Иван Коконов, който от аутлинията центрира в пеналтерията на гостите, където на точката за изпълнение на дузпа Станислав Иванов удар от въздуха се разписа в долния ляв ъгъл на стража Кристиано Фигейредо.

Преди това в края на първата част съставът на Димитър Димитров – Херо остава с човек по-малко на терена след като главният рефер Георги Кабаков изгони Александър Цветков с директен червен картон след намеса на ВАР.

Домакините сложиха точка на спора в 86-ата минута. Светослав Ковачев напредна по десния фланг, проби в наказателното поле на варненци и пусна остър успореден пас на голлинията, който бе засечен на втората греда от Иван Тилев. Появилият се от резервната скамейка футболист на Арда с едно докосване се разписа в опразнената врата.

В класирането Арда Кърджали заема осмото място с актив от 35 точки и се изравни по този показател със седмия Левски, който е с по-добра голова разлика. Спартак Варна е на дъното в подреждането с 12 точки от 22 изиграни срещи.

След трагедията в Гърция: ЕС обеща помощ на Атина, протестите не секват
Месец след трусовете в Турция: 1,5 млн. души остават без подслон