Борил Гочев
19:27, 17.02.2023
Чете се за: 01:42 мин.
арда разби локо дома влезе топ

Отборът на Арда Кърджали победи с 5:0 у дома състава на Локомотив Пловдив в откриващия двубой от 20-ия кръг на родната Първа лига.

По този начин кърджалии записаха най-изразителната си победа в българското първенство, а тя им позволи и да се изкачат до 6-та позиция в класирането с актив от 32 точки и вече изостават на само два пункта от днешния си съперник.

Домакините доминираха тотално на своя "Арена Арда", като тон за головото шоу даде Умар Сако, който откри резултата в 26-та минута след центрира от ъглов удар на Иван Тилев.

След почивката пък Преслав Боруков удвои аванса на Арда в 51-та минута, вкарвайки във вратата на бившия си клуб след асистенция на Абубакар Тунгара.

Малко преди да изтече първият час игра в Кърджали Радослав Цонев направи резултата класически, откривайки головата си сметка за новия си тим с попадение от дузпа.

В заключителните минути на срещата пък малийският нападател Ласана Н'Диайе беше точен на два пъти, за да оформи и крайната победа на своя тим с 5:0.

Загинали мигранти в камион - днешният инцидент е поредният с българска следа
Заместник-министърът на финансите за еврото: Заради инфлацията не отговаряме на Маастрихтските критерии