Арина Сабаленка даде само един гейм в откриващия си двубой на Australian Open

17:09, 14.01.2024
Чете се за: 02:02 мин.
арина сабаленка даде един гейм откриващия двубой australian open
Снимка: БТА

Действащата шампионка на Australian Open при дамите Арина Сабаленка започна уверено защитата на титлата си в "Мелбърн Парк", след като в първия си двубой загуби само един гейм срещу квалификантката от Германия Ела Зайдел.

Сабаленка се наложи със 6:0, 6:1, като представителката на Беларус остана на корта само 55 минути игра срещу абсолютната дебютантка в основна схема на турнир от Големия шлем.

Мачът дори можеше да завърши без спечелен гейм за Зайдел, която при изоставане от 0:5 във втория сет трябваше да спасява два мачбола, но успя да намери начин да вземе четири поредни точки, а с това и единствения си гейм в срещата.

В същото време Арина Сабаленка демонстрира известна нервност при затварянето на двубоя, като тя успя да го стори едва от седмия си опит, но въпреки това продължава без особени затруднения към втория кръг в Мелбърн, където ѝ предстои среща с младата чехкиня Бренда Фрухвиртова.

Успешно начало на Australian Open 2024 записа и шампионката от 2018-а година Карлин Возняцки, която водеше с 6:2, 2:0, когато нейната съперничка Магда Линет се отказа заради контузия. Във втория кръг бившата №1 в света ще се изправи срещу 20-годишната Мария Тимофеева от Русия.

Пострадалият при Боянския водопад мъж е приет в "Пирогов"
"Опенхаймер" - вероятният победител и на "Оскарите"?