Арсенал писа четворка на ПСВ при завръщането си в турнира на богатите

Отлично начало за "артилеристите" след 7-годишно отсъствие от Шампионска лига

Арсенал - ПСВ
Снимка: Facebook: Arsenal
00:05, 21.09.2023
Чете се за: 01:52 мин.

Арсенал спечели домакинството си на ПСВ Айндховен с категоричното 4:0 в първи мач от Група "В" на Шампионска лига, игран на стадион "Емиратс".

Домакините откриха резултата още в осмата минута с гол на Букайо Сака, който направи своя дебют в турнира. Капитанът Мартин Йодегард се отличи с асистенция, а 12 минути по-късно Сака асистира на Леандро Тросар за втория гол на лондончани. В 38-ата минута дойде ред и на Габриел Жезус, който пък получи завършващ пас от Тросар. Така и завърши първото полувреме.

През втората част темпото на игра спадна, но "топчийте" отново владееха инициативата и логично стигнаха до четвърто попадение. Отбеляза го Йодегард след подаване на резервата Рийс Нелсън.

Така Арсенал се завърна по отличен начин в Шампионска лига след 7-годишно отсъствие от тунира.

В другия двубой от групата Севиля и Ланс не се победиха, завършвайки 1:1. Лукас Окампос даде преднина на андалусийци още в 9-ата минута, но Анжело Фюлжини успя да изравни в 24-ата минута. През втората част нови попадения не паднаха и така двата тима започнаха кампанията си в Шампионската лига с по точка.