Арсенал пречупи Брентфорд с късен гол на Кай Хаверц и излезе на върха във Висшата лига

Борил Гочев
22:59, 09.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.
арсенал пречупи брентфорд късен гол кай хаверц излезе върха висшата лига
Снимка: БТА

Отборът на Арсенал записа седмия си пореден успех в английската Висша лига, след като в среща от 28-ия кръг надигра драматично като домакин състава на Брентфорд с 2:1.

С този успех момчетата на Микел Артета временно оглавиха подреждането в първенството с 64 точки преди утрешния мегасблъсък между Ливърпул и Манчестър Сити, които са съответно втори и трети с по 63 и 62 пункта.

Деклан Райс даде аванс на домакините в 19-ата минута с шестия си гол от началото на кампанията, разписвайки се с глава след асистенция на Бен Уайт.

В края на първото полувреме обаче "пчеличките" отговориха чрез конгоанецът Йоан Уиса, който наказа кошмарна грешка на вратаря Аарън Рамсдейл, пресичайки негов опит за изчистване.

След почивката "артилеристите" очаквано се впуснаха в търсене на втори гол, за който обаче трябваше да чакат почти до края на редовното време. В 86-ата минута отново Бен Уайт центрира топката в опасна зона, а там от границата на вратарското поле Кай Хаверц я прати неспасяемо във вратата на Брентфорд, носейки победата на Арсенал.

Това попадение означаваше шесто поражение за "пчеличките" в последните им осем мача, след което момчетата на Томас Франк са на 15-а позиция в подреждането с 26 точки, на пет над опасната зона.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Десет от Дортмунд удържаха Вердер Бремен след почивката за 13-и успех през кампанията