Астън Вила и Шефилд Юнайтед завършиха 1:1 в среща от 18-ия кръг на Висшата лига

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
08:42, 23.12.2023
Чете се за: 01:37 мин.

Астън Вила и Шефилд Юнайтед завършиха при равенство 1:1 в Бирмингам в среща от 18-ия кръг на английската футболна Висша лига.

Отборът на Астън Вила е в серия седем двубоя без загуба в шампионата и заема втора позиция във временното класиране с 39 точки, колкото има и лидерът Арсенал, но лондончани са с мач по-малко. Съставът от Бирмингам обаче сложи край на поредицата си от 15 победа като домакин в лигата.

Тимът на Шефилд Юнайтед е предпоследен, 19-и в подреждането с едва 9 точки в актива си.

И двете попадения паднаха в заключителните моменти на срещата. Камерън Арчър изведе гостите напред в резултата в 87-ата минута и изглеждаше, че е донесъл победата за Шефил Юнайтед, но в седмата минута на добавеното време Николо Дзаниоло изравни за Астън Вила, оформяйки крайното 1:1.

На няколко пъти през първото полувреме бе използвана системата за видеоарбитраж при съмнения за дузпа за домакините, но такава не бе отсъдена.

В 59-ата минута гол на Леон Бейли за Астън Вила не бе зачетен заради нарушение.

Божидар Краев с добри изяви при успеха на неговия Уелингтън Финикс
Българката Филипа Филипова беше главен съдия на международния турнир "Бианка Панова Интернешънъл къп 2023"