Атлетико Мадрид спечели домакинството си на Алавес и излезе на трета позиция

Мадридчани се наложиха с 2:1, за да запишат 14-а поредна победа у дома.

атлетико мадрид спечели домакинството алавес излезе трета позиция
Снимка: БТА
07:58, 30.10.2023
6935
Чете се за: 02:22 мин.

Атлетико (Мадрид) се справи с 2:1 с Алавес и изпревари Барселона, за да подгони лидерите в Примера дивисион. След като Реал (Мадрид) в събота спечели Ел Класико, победата на тима на Диего Симеоне им гарантира излизане над Барса с точка повече.

Реал (Мадрид) и Жирона водят на върха с по 28 точки, Атлетико е с 25, но и с мач по-малко. 4-и е Барселона с 24, а Алавес заема 17-ата позиция с 9.

Алваро Мората вкара за 2:0 в 45-ата минута, а преди това в 26-ата асистира на Родриго Рикелме. Гостите върнаха едно попадение чрез Андер Гевара в последните секунди на срещата. По този начин Атлетико записа 14-а поредна победа у дома, изравнявайки рекорд от 2013-а година, когато същата серия беше постигната и на стария стадион "Висенте Калдерон".

Антоан Гризман подхвана атаката за първия гол, извади топката на фланга за Мората, който пък с центриране я прати на задната греда. Испанският полузащитник Рикелме умно се оттегли крачка назад, за да си отвори място и със силен изстрел я прати в горния ъгъл на вратата. Мората удвои преднината на Атлети минути преди края на първата част, след като укроти дълъг пас на Коке, обърна посоката и стреля неспясяемо.

Попадение на Гризман през втората част беше отменено от съдиите, които видяха фаул на Маркос Йоренте в израждането на атаката. В края на срещата гостите върнаха един гол чрез Гевара, който получи асистенция от Янис Хаджи, но вратарят Ян Облак също носи известна вина за гола.

Още Спорт

Висшата лига обяви номинираните за наградата "Играч на годината"
15:01, 09.05.2024
Чете се за: 01:20 мин.
Ангел Кодинов е на финал на 1000 метра едноместно кану на олимпийската квалификация в Сегед
14:52, 09.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Андрей Кузманов: Надяваме се на поне една квота за Олимпийските игри в Париж
14:24, 09.05.2024
Чете се за: 07:15 мин.
Каранга поднови тренировки с ЦСКА, Юргей Матай пропуска мача с Лудогорец, а Улаус Скаршем е под въпрос
14:19, 09.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.