България излиза срещу Нидерландия в четвъртфинален мач на европейското първенство по волейбол за жени

българия излиза нидерландия четвъртфинален мач европейското първенство волейбол жени
10:43, 29.08.2023
5606
Чете се за: 02:25 мин.

Женският национален отбор на България по волейбол се изправя днес срещу Нидерландия в сблъсък за място на полуфиналите на европейското първенство. Четвъртфиналният двубой започва в 19:00 ч. във Флоренция.

Българските волейболистки надделяха в драматичен мач над Словакия с 3:2 гейма и постигнаха целта поставена от ръководството на БФ по волейбол, а именно класиране в Топ 8. Дали ще успеят да постигнат нещо повече обаче, ще разберем тази вечер.

По пътя си към четвъртфиналите нидерландките записаха шест поредни победи.

"Ще играем с по-малко напрежение. За нас е удоволствие да сме на четвъртфинал. Да, не сме спечелили медал, но е нещо, от което сме горди", коментира треньорът на женския ни тим Лоренцо Мичели след класирането на България за четвъртфиналите.

"Нидерландия не е непобедим отбор, но определено ще е много по-трудно отколкото с отборите, с които играхме досега", заяви националката Елена Бачева.

Действащият европейски шампион Италия излиза днес срещу Франция, която победи Румъния с 3:1 гейма. Двубоят е от 22:00 ч. "Скуадра адзура", подобно на Нидерландия, има шест поредни победи, но и нито един загубен гейм.

Утре Сърбия се изправя срещу Чехия, която отстрани Украйна след петгеймов мач снощи. "Плавите" пък победиха Швеция в три гейма. Срещата е от 21:00 ч. Победителят от двубоя ще играе със спечелилия мача между България и Нидерландия.

В 18:00 ч. шампионът в Лигата на нациите Турция излиза срещу Полша. "Дружина полска" надигра Германия с 3:0 гейма и така си осигури място на четвъртфинала. Туркините пък надиграха Белгия с 3:1 в Брюксел.

Полуфиналните двубои са в петък, мачът за европейската титла е в неделя.

Още Спорт

Андре Онана: Нека завършим сезона подобаващо на "Уембли"
Чете се за: 00:45 мин.
Ива Иванова и Анас Маздрашки продължават към втори кръг на турнир от категория J500 на ITF в Милано
Чете се за: 01:50 мин.
Ангелина Топич постави нов рекорд на Сърбия във високия скок и покри норматив за Париж 2024
14:14, 20.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Проведе се работна среща за спешното подобряване на футболната инфраструктура в страната
14:09, 20.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Селекционерът на Румъния обяви 21 легионери за мачовете през юни срещу България и Лихтенщайн
13:57, 20.05.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Николай Желязков: Страхотният колектив в Левски бе в основата на успехите ни
13:50, 20.05.2024
Чете се за: 06:05 мин.
Лоренцо Мичели: Другите отбори са по-добри от нас и трябва да приемем истината
13:02, 20.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.
БНТ представя ансамбъла по художествена гимнастика в поредицата "Спортните таланти на България"