България остана без представители във финалите на Световната купа по скокове на батут в Португалия

българия остана без представители финалите световната купа скокове батут португалия
Снимка: БФ Скокове на батут
от БНТ , Източник: БНР
15:07, 08.07.2023
Чете се за: 02:32 мин.

Българските състезатели не успяха да намерят място във финалите на Световната купа по скокове на батут в Коимбра, Португалия.

Христина Пенева записа най-добро представяне в квалификациите в олимпийската дисциплина – индивидуален батут, като пет места разделиха състезателката на габровския "Акро-Арт" от първите 24, които продължават във вторите пресявки. Българката се нареди на 29-ото място след 52.370 точки от втората комбинация, в първата тя събра 51.140 точки.

Другата ни представителка Диана Сарафова завърши на 50-а позиция с 50.140 точки от първото изпълнение, във второто набра 49.750 точки.

При мъжете надеждата ни за олимпийска квота Мариян Михалев също остана извън полуфиналите. Възпитаникът на Мариана Макулова изпълни първата си серия за 56.980 точки, които му отредиха 33-о място, а във втората серия Михалев набра 55.630 точки.

Мартин Димитров не стартира по най-добрия начин състезанието. Представителят на клуб "Добри Костин" в Стара Загора допусна грешка и не успя да завърши първата си комбинация, за която получи едва 3.700 точки. След резултат от 53.520 точки, събрани във втората серия, пък Димитров се нареди 58-и.

Третият ни състезател Максим Ангелов завърши 62-и след 51.790 точки от първото съчетание. Във втората комбинация гимнастикът на СК "Имидж" от Русе също допусна грешка и заслужи 27.670 точки.

В синхронните скокове Мариан Михалев и Мартин Димитров не успяха да попаднат сред 8-те най-добри двойки. Българите завършиха на 21-о място със сбор 44.430 точки от първата серия. Във втората допуснаха грешка, а изпълнените елементи им донесоха 14.060 точки.

Шарл Льоклер най-бърз в последната тренировка преди квалификацият за Гран при на Великобритания
Заради ниските оценки: Обмислят промени в изпитния формат на матурите и НВО