България приключи с две титли и общо четири отличия на европейското по спортна аеробика в Турция

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
16:25, 19.11.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Българските състезатели спечелиха още два медала при мъжете и жените на европейското първенство по спортна аеробика в турския курорт Анталия.

Борислава Иванова и Христо Манолов станаха шампиони на смесени двойки, а Иванова взе бронз в индивидуалната надпревара.

Така България приключва шампионата с две титли и общо четири медала, след като по-рано днес Александър Мишинков спечели титлата при 15-17-годишните индивидуално, а освен това взе сребро и на смесени двойки заедно с Християна Златанова.

Борислава Иванова и Христо Манолов изиграха отлично композицията си и бяха оценени с най-високата оценка от 19.950 точки. След тях останаха двойките на Италия и Румъния 1 съответно с 19.750 и 19.550 точки.

При жените Иванова спечели бронз, след като във финала получи трета по сила оценка от 20.400 точки. Златото взе Маелис Ленкло (Франция) с 20.550 точки, а втора се нареди Анастасия Курашвили (Украйна) с 20.400 точки, но с по-висок резултат от българката за изпълнение.

Манолов завърши на седмо място в индивидуалната надпревара при мъжете с 19.600 точки, а шампион е Давиде Начи (Италия) с 20.900 точки.

Близки и приятели на Митко от Цалапица отново протестираха на пътя Пловдив - Пазарджик
Установени са полицаите, за които се предполага, че са превишили правомощията си на протеста срещу БФС