България се нареди на 23-о място в класирането по медали на Европейските игри в Полша

Борил Гочев
19:37, 02.07.2023
Чете се за: 01:52 мин.
българия нареди класирането медали европейските игри полша
Снимка: startphoto.bg

България завърши на 23-о място в класирането по медали на третите по рода си Европейски игри в Полша, които приключиха днес.

В хода на форума в Краков-Малополска родните спортисти завоюваха общо 12 отличия - 3 златни, 4 сребърни и 5 бронзови.

Шампиони станаха сестрите Габриела и Стефани Стоеви на двойки жени в турнира по бадминтон, с което те повториха успеха си от Баку 2015. Със златни медали се окичиха още боксьорите Станимира Петрова в категория до 54 кг, както и натурализираният кубинец Хавиер Ибаниес при 57-килограмовите.

На крачка от титлата и сребърни отличия пък заслужиха боксьорката Светлана Каменова, олимпийската ни шампионка в каратето Ивет Горанова, Антоанета Костадинова в спортната стрелба в дисциплината 25 метра пистолет и кикбоксьорката Кристина Николова.

С бронзови медали пък от Полша си тръгнаха боксьорът Йордан Морехон, кикбоксьорите Александра Димитрова и Иван Кръстанов, таекуондистката Калиня Бояджиева, както и Антоанета Костадинова и Самуил Донков, които се наредиха трети в отборната надпревара на 10 метра пистолет.

На първо място в класирането по медали на Европейските игри завърши Италия, като представителите на "Скуадрата" спечелиха общо 100 медала - 35 златни, 26 сребърни и 39 бронзови.

Бизнесът се обяви за директното приемане на еврото, а не паралелното му въвеждане