Националният ни отбор девойки до 18 години спечели турнира в Арад от Европейската отборна купа по тенис

националният отбор девойки години спечели турнира арад европейската отборна купа тенис
Снимка: БФ тенис
07:48, 05.08.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Националният отбор на България за девойки до 18 г. спечели турнира от Европейската отборна купа в Арад (Румъния).

Нашите момчета разгромиха във финалната среща Румъния с 3:0 победи.

На сингъл Ива Иванова победи с 6:1, 6:4 Кармен Ереа, а Росица Денчева се наложи с 4:6, 6:1, 6:2 Сара Драгнея. В срещата на двойки Денчева и Иванова победиха с 5:3, 4:2 Ереа и Драгнея.

Така от 7 до 9 август България ще играе във финалите на най-добрите осем отбора в Европа и ще защитава титлата си от миналата година, спечелена от Денислава Глушкова, Михаела Цонева и Дария Великова.

Освен България в Гранвил (Франция) ще участват тимовете на Белгия, Испания, Франция, Италия, Полша, Румъния и Словакия.

В настоящата селекция на България са включени Ива Иванова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) и Александра Габровска (ТК "Каратанчева", гр. София) с капитан Велиан Бакалов.

Александър Толев и Калоян Шиков ще спорята за титлата на двойки на турнир до 14 г. Супер категория на Тенис Европа в Германия