България U16 допусна още една загуба от Сърбия в контролите между двата тима

българия u16 допусна една загуба сърбия контролите двата тима
от БНТ , Източник: БФС
14:33, 09.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Юношеският национален отбор на България до 16 години допусна още една загуба от връстниците си от Сърбия, отстъпвайки с 2:3 във втория приятелски мач между двата тима, който отново се изигра в Национална футболна база “Бояна”.

Момчетата на Тодор Симов бяха на път да сътворят истински подвиг, след като изоставаха с три гола, но успяха да се върнат в срещата с две попадения.

В края "лъвчетата" имаха и още възможности да се доберат поне до равенството, ала, за съжаление, те пропуснаха шансовете си.

Иначе преди това гостите от Сърбия си осигуриха класическа преднина с попадения на Костов, Дамянович и Маравич.

Българската селекция все пак отговори с голове на Кристиян Горянов в 54-ата минута минута и Васил Василев в 70-ата минута.

Припомняме ви, че преди два дни България U16 допусна поражение с 2:4 от Сърбия в първата среща между двата тима, въпреки че нашите момчета имаха преднина от 2:0 след първия час игра.

Съставът на България: 12. Иван Кехайов (46 – 23. Антони Николов), 2. Кристиан Гиздев (46 – 6. Валери Владимиров), 3. Стоян Лазаров, 18. Сашо Грънчаров (81 – 22. Даниел Ръжданов), 14. Николай Любомиров, 17. Самуил Мечев (65 – 11. Димитър Урумов), 19. Димитър Мрънков (46 – 9. Васил Василев), 7. Радослав Караманов (к) (81 – 4. Мартин Портарски), 8. Димитър Челебиев (71 – 20. Радостин Стоилов), 10. Кристиян Горянов (71 – 21. Венислав Михайлов), 13. Никола Генчев (65 – 15. Илиан Гатински)

Селекционер: Тодор Симов

За спешни промени в медицинската експертиза настоява омбудсманът
Окончателно: АПИ е осъдена да плати обезщетение за стотици хиляди за трагедията в тунел "Ечемишка"