Женският национален отбор по волейбол до 19 год. отстъпи на Китай в първия си мач в приятелски турнир в София

българия u19 жени отстъпи китай първия мач волейболния турнир софия
Снимка: БФ Волейбол, startphoto.bg
23:33, 27.07.2023
Чете се за: 01:30 мин.

Женският национален отбор на България под 19 години започна с драматична загуба на силния международен турнир в зала „Христо Ботев", организиран от Българската федерация по волейбол.

Младите "лъвици" загубиха с 2:3 (19:25, 21:25, 25:15, 26:24,10:15) гейма от Китай. Надпреварата се явява генерална репетиция преди световното първенство в Унгария и Хърватия (01-11.08.2023 г.).

Китай спечели първите две части след 25:19 и 25:21. В третия сет българките показаха много по-добра игра и спечелиха с 25:15. В четвъртия гейм показахме по-здрави нерви и след 26:24 вкарахме мача в тайбрек.

В решаващия гейм Китай натрупа ранна преднина и успя да спечели двубоя след 15:10.
Най-резултатна за българския отбор стана Виктория Коева с 19 точки. Ива Дудова добави 18.

В първия мач от турнира Южна Корея победи Бразилия категорично с 3:0.

Утре от 18:30 часа България ще срещне Бразилия, а ранният двубой противопоставя Южна Корея и Китай.

Левски удари Шкупи насред Скопие и взе два гола аванс преди реванша
Треньорът на Сепси: ЦСКА е силен отбор, способни са да обърнат развоя на сблъсъка