България загуби от Гърция на четвъртфиналите на eвропейското по баскетбол за девойки до 18 години

българия загуби гърция четвъртфиналите eвропейското баскетбол девойки години
Снимка: БФ Баскетбол
22:20, 07.07.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години отстъпи пред Гърция на четвъртфиналите на европейското първенство, Дивизия „Б“ в София. Българките загубиха с 51:59 (17:13, 18:14, 7:14, 9:18) в зала „Триадица“ и ще играят за разпределение на местата от пето до осмо, като утре (8 юли) техен съперник ще бъде загубилият от мача между Хърватия и Република Ирландия. Гъркините продължават битката за класиране в Дивизия „А“.

Поражението бе второ поредно за състава, воден от селекционера Маргарита Маринкова, който по-рано през шампионата завърши като лидер в групата си с три победи и една загуба.

Българските баскетболистки имаха преимущество през първото полувреме и водеха с 35:27 на почивката. Тимът на Гърция изигра по-силно второ полувреме и в третата част се доближи само на точка – 41:42. Четири минути и половина преди края на мача България водеше с 49:47, но противникът направи серия от 8 безответни точки и обърна до 55:49, с което си осигури победата. Най-голямата разлика в срещата не надвиши 8 точки.

Деница Манолова и Яна Карамфилова отбелязаха по 10 точки, като добавиха съответно 9 и 5 борби.

Най-резултатна за отбора на Гърция бе Ангелики Зиака, която завърши с 14 точки, 12 борби и 4 асистенции.

Правителството на Нидерландия се разпадна заради разногласия около мигрантския поток
Ансамбълът на България за девойки поведе в многобоя на световното по художествена гимнастика в Румъния