Българките отстъпиха на Турция във финала на европейската квалификация по бадминтон в София

българките отстъпиха турция финала европейската квалификация бадминтон софия
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
15:25, 10.12.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Женският тим на България загуби от Турция с 2:3 победи във финала на европейската отборна квалификация по бадминтон, която завърши днес в столичната зала "Европа".

Припомняме ви, че в груповата фаза нашите момичета записаха успехи над Латвия и Ирландия и по този начин се класираха за решителния сблъсък срещу туркините, в който залогът беше участие в същинската фаза на европейското отборно първенство догодина в Полша.

Двубоят срещу Турция започна с поражение на Калояна Налбантова от Неслихан Арън с 18:21, 14:21 за 43 минути, но след това Стефани Стоева изравни след успех над Йозге Байрак с 21:19, 21:16 за 42 минути.

В третата среща на сингъл Мария Мицова отстъпи на Бетюл Сонер с 19:21, 18:21 за 35 минути, след което на двойки трикратните ни европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха срещу Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджи с 16:21, 21:11, 21:12 за 56 минути, за да изравнят резултата в дуела - 2:2 успеха.

В решителния пети мач на двойки Мария Мицова и Калояна Налбантова за съжаление допуснаха поражение от Ясемен Бекташ и Зехра Ердем с 18:21, 21:14, 19:21 за малко повече от час игра.

По този начин отборът на Турция заслужи място на европейското отборно първенство, домакин на което ще бъде град в Лодз в Полша следващия Февруари.

Климатичните промени сериозно застрашават китовете и делфините
Иван Зайцев със специално обръщение към талантите, които ще се включат в турнира "Звезди на бъдещето"