Българските кикбоксьори до 19 г. са временно трети в класирането по медали на европейското в Истанбул

българските кикбоксьори временно трети класирането медали европейското истанбул
11:34, 02.09.2023
Чете се за: 01:40 мин.

България заема третата позиция във временно класиране по спечелени медйали на европейското първенство по кикбокс за кадети до 19 години в Истанбул, Турция.

Преди последния ден на шампионата българските бойци имат на сметката си общо 60 отличия - 21 златни, 11 сребърни и 28 бронзови. Те се нареждат на трето място след лидера Великобритания (35 златни, 22 сребърни и 15 бронзови) и представителите на Унгария ( 28 златни, 32 сребърни и 38 бронзови).

Днес за българските кикбоксьори предстоят още 20 финала в отделните стилове и категории, както и в 6 отборни надпревари.

Успешна защита на своите европейски титли от 2021 година до момента направиха Христина Андонова, Виктор Грозданов и Анелия Тодорова.

Финални битки предстоят още на европейските ни шампиони Ивана Иванова, Алисия Сусанина, Мариян Петков, Златислав Иванов и Божидар Йорданов.

На шампионата в Истанбул участват 1640 състезатели от 38 държави. България е с отбор от 97 кикбоксьори, 15 треньори и 7 съдии от най-високия международен клас. Ръководител на делегацията е председателят на Българската федерация по кикбокс и муай тай Галин Димов.

Нинова: Задкулисните договорки са направили "сглобката"
Денков с отговор към президента: Не е вярно, че държавата се управлява от задкулисието