Българските сабльори спечелиха сребърни медали на европейското първенство за кадети в Италия

Във финала Далеков, Господинов, Георгиев и Меицов отстъпиха пред състезателите на Италия с 36:45.

българските сабльори спечелиха сребърни медали европейското първенство кадети италия
20:36, 25.02.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Българският отбор в състав Симеон Далеков, Никола Господинов, Николай-Томас Георгиев и Никола Меицов спечели сребърните медали на сабя на европейското първенство по фехтовка за кадети и кадетки в Неапол. Състезателите ни играха с много хъс, мобилизация, разум и концентрация, и демонстрираха голям прогрес и самочувствие. В надпреварата при кадетите участваха 18 тима, сред които бяха представители на най-добрите фехтовални нации в Европа.

Българите стартираха във втория кръг от директните елиминации и победиха Грузия с 45:34. В срещата за място на полуфиналите сабльорите ни показаха воля за победа и категорично надиграха Украйна с 45:22. В полуфинала кадетите ни излязоха срещу N1 в схемата Турция и победиха с 45:43 след много емоции и инфарктни моменти. Във финала Далеков, Господинов, Георгиев и Меицов отстъпиха пред състезателите на Италия с 36:45.

Никола Господинов и Николай-Томас Георгиев са част и от младежкия национален отбор на сабя, който започва във вторник участието си в боевете от европейското първенство.

Утре турнирът продължава с надпреварата на сабя девойки, рапира девойки и шпага младежи. На пътеките в турнира на сабя ще излязат Калина Атанасова, Мариела Георгиева, Кристина Миланова и Емма Нейкова. На шпага България ще бъде представена от Васил Ивакимов, Александър Костадинов, Самуел Петканчин и Рахим Рашайда.

В събота българският отбор на сабя кадетки се класира на десето място. В отборната надпревара на сабя се включиха 13 отбора, а шампионки станаха фехтовачките от Италия.

Българският тим ни в състав Натали Мишинева, Мая Антонова, Виктория Витлиемова и Ралица Гаджева излезе в първата среща от елиминациите срещу Испания и отстъпи с 39:45. В двубоите за разпределение на местата от 9 до 16 сабльорките ни победиха Германия с 45:43 и загубиха от Азербайджан с 38:45.

Чете се за: 00:32 мин.
Лука Дончич след успеха на Далас над Оклахома: Беше един от най-трудните ми мачове
13:18, 10.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.
Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния
Чете се за: 00:37 мин.
НСА и Посолството на Швейцария организират честване за 130 години от пристигането на швейцарските учители
11:55, 10.05.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Николо Барела ще стане най-скъпоплатеният италианец в Серия А
11:19, 10.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Росен Барчовски: Играхме със страхотен характер, умно в нападение и със страшна защита