22:07, 07.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.
балкан ботевград надви цска дома среща нбл
Снимка: start-photo.bg

Отборът на Балкан Ботевград надигра с 81:67 (22:21, 23:16, 17:15, 19:15) като домакин състава на ЦСКА в първи мач и за двата тима в Националната баскетболна лига (НБЛ) през новата календарна 2023 година.

Ботевградчани поеха водачеството още в самото начало на срещата, като в началните минути дръпнаха с пет точки при 10:5. Постепенно обаче "червените" съумяха да стопят пасива си и дори за кратко поведоха при 18:17. В крайна сметка обаче края на първата част дойде при 22:21 в полза на Балкан, а до почивката домакините увеличиха аванса си на 8 пункта при 45:37.

Третата четвърт протече равностойно, въпреки че "зелените" държаха инициативата и така преди решителните 10 минути баскетболистите на Петър Златанович водиха с 62:52. В последната част домакините продължиха да се откъсват в резултата, като най-голямата разлика достигна 17 пункта при 81:64.

Най-резултатен за победителите стана Христо Захариев, който реализира 20 точки, а Павлин Иванов добави 15 за успеха. За гостите от ЦСКА Зейн Ноулс завърши с 20 пункта в актива си.

В класирането тази победа изкачи Балкан Ботевград на втората позиция с баланс 9-3 и актив от 21 точки, докато ЦСКА остава на петото място с баланс 7-6 и 20 пункта.

В друг двубой от днешния ден Берое Стара Загора нанесе пето поредно поражение в НБЛ на Спартак Плевен, след като го надигра като гост с 97:81.

Предпремиера на филм за Ваклуш Толев бе излъчена на 100-годишнината от рождението му
Какви са специалностите в новия филиал на Софийския университет в Бургас?