Барселона преодоля гол пасив и надигра десет от Валенсия

Роберт Левандовски отбеляза три гола след почивката

00:04, 30.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Роберт Левандовски Барселона
Снимка: БГНЕС

Барселона победи Валенсия с 4:2 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски отбеляза три гола след почивката срещу десет от противника.

Каталунците наложиха домакински натиск на олимпийския стадион в Барселона и откриха резултата в 22-ата минута. Фермин Лопес засече с глава центриране в наказателното поле на Рафиня.

След нелепа грешка на Марк-Андре тер Щеген гостите изравниха. Вратарят на домакините бе напуснал наказателното си поле и се опита да прехвърли Уго Дуро. Вместо това стражът подари топката на нападателя, който се разписа на празна врата.

"Прилепите" стигнаха до обрат още преди почивката. Възпитаниците на Рубен Бараха получиха дузпа за нарушение на Роналд Араухо. Пепелу направи резултата 2:1 от бялата точка.

До края на първото полувреме любопитните моменти пред вратата на гостите не липсваха. Роналд Араухо се опита да поправи грешката си, но стреля с глава в дясната греда.

В добавеното време на първата част гостите останаха с човек по-малко. След намесата на ВАР вратарят Гиорги Мамардашвили бе изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле.

След почивката футболистите на Шави Ернандес се възползваха от численото си предимство на терена. Роберт Левандовски засече с глава центриране от корнер на Илкай Гюндоган.

Натискът на шампионите продължи в хода на цялото второ полувреме. Роберт Левандовски отново бе точен с глава в 82-ата минута и заслужено донесе успеха на тима си.

В добавеното време полският нападател оформи своя хеттрик с гол от пряк свободен удар.

Барселона остава на втората позиция в класирането със 73 точки. Валенсия заема 8-ото място в подреждането с 47 пункта.