Барселона стигна до успех над Алавес и дръпна на Атлетико Мадрид на третото място

Каталунците продължиха серията си без загуба при гостуванията си през сезона в Ла Лига

Роберт Левандовски
Снимка: Facebook: FC Barcelona
от БНТ , Източник: БТА
21:58, 03.02.2024
Чете се за: 01:45 мин.

Отборът на Барселона се наложи над Алавес с 3:1 при гостуването си в 23-ия кръг на Ла Лига. Така каталунците продължиха серията си без загуба при гостуванията си през сезона, като имат 6 победи и 5 равенства в 11 мача.

Роберт Левандовски откри резултата за тима на Шави в 22-рата минута. Полският таран получи пас от Илкай Гюндоган и с хубав удар не остави шансове на вратаря Антонио Сивера.

Самият Гюндоган направи 2:0 през втората част след хубава асистенция на Педри. Омородион намали изоставането на Алавес с гол от наказателното поле при отлична атака на Алекс Сола.

Новото попълнение на Барселона Витор Росе върна двата гола аванс на Барселона, като за бразилеца това бе втори гол в толкова мачове за тима. Роке обаче си изкара два жълти картона в рамките на пет минути и бе изгонен от терена, като отборът му остана с десет души.

Барселона излезе на трето място в класирането, като се откъсна на три точки пред Атлетико Мадрид, който ще играе утре дерби с Реал Мадрид.