Барселона, Жалгирис, Цървена звезда и Макаби стартираха с победи в баскетболната Евролига

барселона жалгирис цървена звезда макаби стартираха победи баскетболната евролига
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
09:19, 06.10.2023
Чете се за: 02:57 мин.

Испанският Барселона победи турският Анадолу Ефес с 91:74 (22:19, 18:15, 29:30, 22:10) като домакин в мач от първия кръг в баскетболната Евролига за мъже. По-силната последна четвърт бе в основата на успеха на каталунския гранд на старта на сезон 2023/2024.

Уили Ернангомес бе най-резултатен за домакините с 18 точки и 3 борби, а Ян Весели добави 16 точки и 7 борби. За гостите от Истанбул Шейн Ларкин завърши с „дабъл-дабъл“ от 16 точки и 12 асистенции.

В германското дерби Байерн Мюнхен се наложи над АЛБА Берлин с 80:68 (19:17, 17:27, 25:7, 19:17). Домакините от Байерн изоставаха с 36:44 на почивката, но в третата част отбелязаха 25 срещу само 7 точки за АЛБА и поведоха с 61:51 преди финалната четвърт.

Най-резултатен за гранда от Мюнхен беше Силвен Франсиско със 17 точки, 2 борби и 3 асистенции, докато за състава от Берлин Йоханес Тийман се отчете с 12 точки и 5 борби.

Италианският Виртус Болоня отстъпи като домакин на Жалгирис със 79:82 (23:15, 19:22, 23:21, 14:24) в друга среща от първия кръг за сезона в Евролигата.

Кийнан Еванс поведе гостите от Литва с 25 точки и 4 борби, а Джордан Мики реализира 18 точки и 6 борби за Виртус Болоня.

Пред погледа на сръбската тенис звезда Новак Джокович в Белград местният Цървена звезда надигра френския АСВЕЛ Вильорбан с 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18). Домакините водеха през целия мач, като на почивката авансът им бе над 20 точки – 52:31.

С най-много точки за успеха завърши Шабаз Нейпиър – 21, докато за АСВЕЛ Жофри Ловерн допринесе с 18 точки и 6 борби.

Макаби Тел Авив се справи с другия сръбски тим Партизан с 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23) като домакин в Израел. След силно начало баскетболистите на Макаби не изпуснаха инициативата през целия двубой, въпреки опитите на гостите да се доближат в резултата.

Лоренцо Браун записа 22 точки и 8 асистенции за израелския отбор, а за Партизан Алекса Аврамович реализира 24 точки.

Довечера предстоят останалите четири срещи от първия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже: Панатинайкос – Олимпиакос, Баскония – Реал Мадрид, Валенсия – Монако и Фенербахче – Армани Олимпия Милано.

Още Спорт

Шаби Алонсо: Ще следим ден за ден как се чувства Флориан Вирц
20:49, 15.05.2024
Чете се за: 01:52 мин.
Габриела Петрова спечели в тройния скок на турнира "Самарско знаме" в Стара Загора
20:37, 15.05.2024
Германия разгроми Латвия в група B на световното първенство по хокей на лед
20:29, 15.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на турнир от категория J300 на ITF в Италия
19:42, 15.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнир в Загреб по тенис след фамозна победа
19:10, 15.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Бруклин Нетс оттегля от употреба номер 15 на Винс Картър
19:04, 15.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Донован Мичъл ще пропусне и петия сблъсък срещу Бостън Селтикс в полуфиналите на Източната конференция на НБА
18:57, 15.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Германия продължава с нестандартното обявяване на отбора си за Евро 2024
18:54, 15.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Емилия Димитрова бе избрана за Диагонал на годината в американската Професионална лига
Чете се за: 01:37 мин.
Олимпийският шампион Дайки Хашимото спечели титлата в многобоя на световното първенство по спортна гимнастика