Баскетболистите на Шумен с победа в третата си контрола от предсезонната подготовка

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:45, 19.09.2023
Чете се за: 02:15 мин.
баскетболистите шумен трети успех предсезонната подготовка
Снимка: БК Шумен

Шумен спечели третата си контролна среща преди старта на НБЛ. Шуменци надиграха тима на Черно море Тича с 83:68 в зала “Арена Шумен”.

В първата четвърт двата тима си разменяха водачеството, която домакините затвориха с малък аванс - 20:17.

През втората Шумен задържа преднината си, но постепенно варненци изравниха играта и намалиха изоставането си, като на почивката резултатът бе 39:38.

Второто полувреме започна с по-добра игра на "моряците", които поведоха в резултата. Домакините съумяха бързо да се върнат в мача и обърнаха резултата в своя полза, като разликата достигна до 10 точки.

В последната четвърт гостите прибързваха в стрелбите си и Шумен се възползва по отличен начин – бързи атаки завършващи с кош. Опитът на Черно море да затрудни шуменското нападение със зонова защита не сполучи и разликата достигна 19 точки малко преди края. След като Янко Янков пусна голяма част от юношите, “моряците” стопиха изоставането си до 15 точки за крайното 83:68.

Силен мач за домакините направи Браян Камерън, който реализира 19 точки. Дейвид Ролинс се отчете с 18 и 12 борби. С 14 точки и толкова борби се отличи Уилям Ликей, 14 точки за победата добави Джъстин Кохайда.

За гостите от Варна Мартин Коцев бе най-резултатен с 18 точки. Костадин Лазаров регистрира 15, по 13 точки добавиха Михаил Молдов и Мартин Йорданов.

Шумен гостува на шампиона Балкан на 7 октомври в първия си мач от новия сезон в НБЛ.

Българска аграрна камара: Протестират не само земеделци, а всички сектори в селското стопанство
Земеделец: Не сме еднакво конкурентни с европейските производители, вносът от Украйна преля чашата