Баскетболистките на България до 18 години победиха Северна Македония в контрола в София

баскетболистките българия години победиха северна македония контрола софия
23:20, 26.06.2023
Чете се за: 01:20 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18-годишна възраст загря с победа над Северна Македония в София. Момичетата на Маргарита Маринкова надвиха съперника си с 51:46 в зала „Триадица“ след по-силно полувреме.

В този мач почивка получиха Ивана Бонева, Моника Борисова и Деница Манолова. Яна Карамфилова бе най-резултатна за успеха с 15 точки и 9 борби. 9 точки и 11 борби записа Гергана Цекова, а 11 борби и 4 асистенции се отличи Гергана Маданкова. 9 точки вкара Елена Драгоева.

В петък българките ще започнат своето представяне на Европейското първенство в София. Отново в зала „Триадица“, в 18.00 ч. те ще срещнат Украйна.

"Подкрепете българския национален отбор! Нашите момичета имат нужда от всеки глас за тях в залата! Входът е свободен!", написаха от БФ Баскетбол на официалния си сайт.

Боксьорката Аслъхан Мехмедова отпадна на осминафиналите на Европейските игри в Краков