Баскетболните финали за момчета U12 започнаха с първите шест мача от груповата фаза

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:15, 18.05.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Снимка: БК АХИЛ

Държавното първенство за момчета U12 започна в сряда във Варна с първите шест мача от груповата фаза.

Домакинът Черно море Тича стартира с най-убедителната победа за деня, след като спечели морското дерби в група А с Черноморец със 106:33.

Големи разлики се получиха и в другите срещи от групата. БУБА Баскетбол надви Локомотив Горна Оряховица със 74:41 след по-силно първо полувреме, а Рилски спортист се наложи над ЦСКА с 62:33 след по-добра игра след почивката.

Далеч повече интрига предложиха срещите в група B. Ахил спечели срещу Миньор 2015 с 36:28, като имаше 7 точки аванс на почивката, който бе и решаващ. Не по-малко драма предложи и столичното дерби, в което Шампион 2006 победи Левски с 50:45, като всичко в него се реши в последните минути. Единствено Балкан спечели с двуцифрена разлика в тази група, побеждавайки Доростол с 59:49.

Финалите продължават днес с още 12 мача.

Черноморец приема Рилски спортист в новата "Арена Бургас"