Баскетболните ни национали до 18 г. победиха Великобритания в контролна среща в Ботевград

баскетболните национали победиха великобритания контролна среща ботевград
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ
22:10, 28.06.2023
Чете се за: 01:52 мин.

Националният отбор по баскетбол за юноши до 18 годишна възраст започна с победа втората фаза на подготовката си, след като надделя над Великобритания в контрола в Ботевград. Българите спечелиха с 64:58 след по-силна първа и трета част. Утре двата състава ще се срещнат отново от 17.00 часа.

Младите национали започнаха със серия от 11:2 до петата минута, като всички 11 точки реализира Момчил Кадиев. Три минути след началото на втората четвъртина съперникът им се доближи до 19:18, но домакините спечелиха полувремето с 29:23.

След почивката българите играха по-добре и натрупаха двуцифрена преднина, като третата четвъртина завърши при 51:39 в тяхна полза. В 33-та минута разликата стигна до 17 точки (57:40), но след това съперниците им направиха силна серия и пет минути преди края разликата вече беше 58:42. До края играта продължи да бъде оспорвана, като България успя да спечели с 64:58 първата си проверка.

Най-резултатен за успеха беше Момчил Кадиев с 15 точки и 6 борби. С 12 точки и 7 овладени топки завърши Деян Колев. Стефан Михайлов реализира 11 точки, с 10 е Александър Гавалюгов.

За Великобритания с 11 точки се отличи Недас Чолевинскас, а с 10 - Латрел Дейвис.

Илиана Иванова благодари за доверието да ѝ поверят един от най-важните ресори в ЕК