Берлин Рисайклинг пристигна за мача с Хебър от петия кръг на Шампионската лига

Немският шампион Берлин Рисайклинг Волейс пристигна у нас. Воденият от Седрик Енард тим гостува на родния шампион Хебър (Пазарджик)
Снимка: bgvolleyball.com
от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
08:46, 11.01.2023
Чете се за: 03:05 мин.

Немският шампион Берлин Рисайклинг Волейс пристигна у нас. Воденият от Седрик Енард тим гостува на родния шампион Хебър (Пазарджик) в мач от пети кръг на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Двубоят е в четвъртък (12 януари), от 19.00 ч. в зала "Васил Левски".

В първия двубой между двата отбора грандът от немската столица надделя с 3:2 гейма. Тимът е без единия си разпределител и капитан - испанеца Анхел Трининдад де Аро, който през ноември получи травма в двубоя срещу Халкбанк и бе опериран, като продължава възстановяването си. Капитанската лента в негово отсъствие носи Рубен Шот. Всички останали състезатели са на линия. В състава на Бундестима има още десетима чужденци - либерата Адам Ковалски (Полша) и Сатоши Цуики (Япония), финландския посрещач Анти Ронкайнен, австралийците Аршдийп Досандж (разпределител) и Ниймая Моут (център), както и френския национал Тимоте Карле, американеца Коди Кесел, словенският национал Сашо Щалекар, и диагоналите Марек Шотола (Чехия) и Матеуш Краучук Родригеш (Бразилия).

Досандж бе привлечен именно на мястото на контузения Анхел Тринидад, като договорът му е до края на януари.

Немският първенец пристига в България след две поредни победи в Бундеслигата - над Люнебург с 3:1 гейма и над Нетцхоперс с 3:0 гейма.

Бившият национал и един от най-опитните и класни волейболисти - Николай Николов се завърна в редиците на шампиона Хебър (Пазарджик). Централният блокировач лекуваше контузия, която го извади от игра почти два месеца.

Ники Николов вече тренира със своите съотборници, като се очаква да бъде на разположение за мача срещу Берлин Ресайклинг Волей.

„Чувствам се прекрасно след дългото отсъствие. Ще направим всичко възможно, за да постигнем успех срещ германците. Смятам, че на всеки много му се иска – тези, които са на терена, и тези които влизат отвън, да направим една хубава победа пред родна публика“, коментира централният блокировач.

Във временното класиране в най-престижната евронадпревара Берлин Рисайклинг е трети с 5 точки (2 победи, 2 загуби).

10:45, 20.05.2024
Южноафриканка записа най-добро време за сезона на 800 метра на Диамантената лига в Маракеш
10:24, 20.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Исторически рекорд за ПСЖ във френската лига този сезон
09:46, 20.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Томова се смъкна на 84-а позиция в ранглистата на WTA, Топалова с рекордно класиране
Чете се за: 03:12 мин.
С гол на Лукаку Рома надигра Дженоа и си осигури шестото място в Серия "А"
08:58, 20.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Барселона победи Райо Валекано и си гарантира второто място в Ла Лига
08:33, 20.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Шампионът Денвър е аут от битката за титлата в НБА след четвърто поражение от Минесота Тимбъруулвс
08:24, 20.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Съперникът на Марица Пд в Шампионската лига КСМ Търговище пристигна у нас със световна шампионка в състава си